Akademia modelowania i druku 3D

W skrócie

Nasze zajęcia są przyjazne dzieciom i młodzieży:

  • odbywają się w czasie roku szkolnego,
  • trwają nie więcej niż dwie godziny i odbywają się po zakończeniu zajęć lekcyjnych,
  • są bezpłatne dla uczestników, rodziców i szkół,
  • odbywają się cotygodniowo o stałej godzinie,
  • są organizowane na terenie szkoły w sali, z której Instytut korzysta na podstawie umowy o współpracy zawartej ze szkołą,
  • uczęszcza na nie grupa nie większa niż 8 uczniów,
  • mają elementy kreatywne – uczestnicy oprócz zdobywania wiedzy tworzą własne pomysły związane z omawianym zagadnieniem,
  • wpisują się w rytm pracy szkoły przy ścisłej współpracy ze szkołami – gdy zajęcia szkolne odbywają się zdalnie wówczas zajęcia Instytutu również odbywają się zdalnie, a gdy zajęcia szkolne odbywają się stacjonarnie wówczas zajęcia odbywają się w sali.

 Modelowanie 3D otworzy Ci wiele możliwości – program Blender, jest bezpłatnym i opensource programem, który pozwala animować, renderować, symulować, a także edytować video czy nawet tworzyć gry. Razem z nami nauczysz się sprawnie przedstawiać elementy otaczającego Cię świata i tchnąć życie we własne projekty.

1) Rail modelling – wymodeluj kolej swoich marzeń​

 

Zaprojektuj swój pociąg marzeń i stwórz breloczek z tym pojazdem lub innym ulubionym składem. Na zajęciach nauczysz się projektować bryły w darmowym programie Blender. Zobaczysz jak teksturuje się obiekty i wybiera materiały do tekstur. Poznasz zasady modelowania obiektów, które mają specyficzne kształty – są opływowe, zawierają okręgi i koła itp.

 

2) Modelowanie 3D dla dzieci

 

Poznaj program Bender i odkryj jego narzędzia. Wspólnie z edukatorem Instytutu weź udział w podróży po świecie modelowania 3D. Dzięki temu wymodelujesz różne figury, domy, samochody czy drzewa. Modelujesz co chcesz, a edukator pomaga Ci poznać narzędzia, by robić to coraz lepiej. Przeprowadzi Cię przez różne paski zadań, gdzie odkryjesz różne opcje i stworzysz obiekt swoich marzeń. 

Lokalizacja zajęć

Jak do nas trafić?

 

Instytut Edukacyjny Kolej na Ciebie

ul. Promenada 5/7 lok. 30 
00-778 Warszawa

Galeria zdjęć z zajęć

zajęcia dla młodzieży

zajęcia dla dzieci

Galeria prac dzieci i młodzieży