Ochota Okruchy przeszłości

Szanowni Państwo!

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele i Dyrekcja Ochockich Szkół Podstawowych!

Z przyjemnością informujemy o organizacji warsztatów historycznych dla klas 4-8 szkoły podstawowej pn. Ochota Okruchy Przeszłości. Warsztaty te mają na celu upamiętnienie 180-lecia pierwszej wzmianki o dzielnicy Ochota i mają na celu promowanie lokalnej historii oraz zwiększenie wiedzy historycznej uczniów na temat swojej Małej Ojczyzny.

Tematyka warsztatów:

• Informacje ogólne o Ochocie, w tym rys historyczny dzielnicy.

• Najważniejsze wydarzenia historyczne na Ochocie.

• Historia transportu na Ochocie – WKD, linia średnicowa i tramwaje.

W dniach od 28 maja do 7 czerwca 2024 roku na naszym fanpage „Ochota Okruchy Przeszłości” (www.facebook.com/ochota.okruchy.przeszlosci/) będą publikowane posty związane z historią dzielnicy, które pomogą uczniom przygotować się do warsztatów i quizu.

Następnie 10 czerwca odbędą się warsztaty – podczas warsztatów każda klasa zostanie podzielona na mniejsze grupy i na 5 stanowiskach z pomocą wolontariuszy, uczniowie będą mogli odkrywać różne karty z bogatej historii Ochoty. Każda grupa będzie miała możliwość zdobycia punktów na każdym stanowisku, a zwycięzcy otrzymają nagrody. Warsztaty będą odbywały się w siedzibie Partnera Projektu – Technikum nr 7 d. „Kolejówka” przy ul. Szczęśliwickiej 56. Celem warsztatów jest: upamiętnienie 180-lecia Ochoty i nauka historii oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej i logicznego myślenia. Prosimy nauczycieli i dyrektorów szkół o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych do dnia 5 czerwca 2024 roku za pomocą formularza dostępnego na stronie: www.kolejnaciebie.pl/konkursy/ Udział w quizie i warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a do wygrania są atrakcyjne nagrody.