Main Menu

Rozwiń się w wakacje!

Nie trać czasu na nudę, poszerzaj swoje umiejętności łącząc przyjemne z pożytecznym.

Na wakacje przygotowaliśmy dla Was 11 bezpłatnych szkoleń, które pozwolą Ci opanować nowe umiejętności i zdobyć praktyczną wiedzę w jednej z 4 dziedzin tematycznych.  Zajęcia są przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej kl. 7 i 8. oraz szkoły średniej każdej klasy i profilu. 

Pamiętaj: wszystkie nasze zajęcia są bezpłatne!

Nasze zajęcia to:
– 3 spotkania trwające od 2 do 4 godzin (w zależności od rodzaju zajęć),
– poziom dostosowany do potrzeb uczestników,
– kameralne grupy od 4 do 8 osób,
– dogodna lokalizacja na granicy Mokotowa i Śródmieścia,
– przestronny i jasny lokal,
– nowoczesny sprzęt komputerowy dla każdego uczestnika,
– różnorodne zajęcia dostosowane do różnych potrzeb.

Kliknij jeden z poniższych linków i skocz bezpośrednio do kategorii zajęć, które Cię interesują:

Chcesz otrzymać certyfikat po zajęciach? Nie ma problemu, warunkiem będzie rozwiązanie testu i uzyskanie odpowiedniego wyniku.

Jak do nas trafić?

 

Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei 

ul. Promenada 5/7 lok. 30 
00-778 Warszawa

Programowanie w Java

Używasz Gmaila, Twittera lub grasz w Minecrafta?

Jeśli tak, to poznaj język, w którym powstały te narzędzia – Java to potężne narzędzie dające wiele możliwości, a co istotne proste i przy odrobinie zaangażowania możliwe do opanowania w krótkim czasie.

Jeśli chcesz samodzielnie kreować przyszłość lub czerpać garściami z możliwości jakie dają inni to naprawdę warto. Co możesz stworzyć w Java: aplikacje webowe, aplikacje Android, Big Data i wiele, wiele innych zastosowań.

Modelowanie 3D

Dlaczego warto? 

 Modelowanie 3D otworzy Ci wiele możliwości – program Blender, jest bezpłatnym i opensource programem, który pozwala animować, renderować, symulować, a także edytować video czy nawet tworzyć gry. Razem z nami nauczysz się sprawnie przedstawiać elementy otaczającego Cię świata i tchnąć życie we własne projekty.

W tym obszarze oferujemy 4 rodzaje zajęć.

Wagon kolejowy wymodelowany podczas spotkań z modelowania 3D – wagon jest innowacyjnym pomysłem i mógłby służyć do przechowywania i generowania energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia i ogrzewania wagonów pasażerskich. 

1) Rail modelling – wymodeluj kolej swoich marzeń

Zaprojektuj swój pociąg marzeń i stwórz breloczek z tym pojazdem lub innym ulubionym składem. Na zajęciach nauczysz się projektować bryły w darmowym programie Blender. Zobaczysz jak teksturuje się obiekty i wybiera materiały do tekstur. Poznasz zasady modelowania obiektów, które mają specyficzne kształty – są opływowe, zawierają okręgi i koła itp.

Marchewka – breloczek wymodelowany przez jedną z uczestniczek na zajęciach z modelowania 3D

2) Biżuteria w 3D

Zamień swój pomysł na projekt – stwórz pierścionek lub naszyjnik. Zrealizuj swoje marzenie na kolorową bransoletkę czy ciekawy kolczyk. Duży obiekt nie musi być ciężki, a to Ty decydujesz czy dany wzór chcesz przeskalować na naszyjnik czy na kolczyk. Powielaj dany motyw wiele razy i zobacz nowe możliwości.

3) Aestetic animation

Zobaczysz jak może wyglądać ruch przedmiotów w trójwymiarowej przestrzeni. Poznasz w jaki sposób tworzy się animacje ruchomych obiektów i spróbujesz swoich sił tworząc sztukę w przestrzeni.

4) Fotogrametria

Poznasz alternatywną technikę modelowania 3D, która łączy dobrą zabawę w plenerze i oglądanie efektów pracy przy komputerze. Podczas spotkań najpierw wykonamy fotografie prawdziwych przedmiotów i zobaczymy jak wyglądają one jako modele stworzone przy pomocy specjalistycznego programu.

Technika sceniczna

Nie wiesz czy Twój poziom umiejętności Ci wystarczy?

Nie obawiaj się! Przed spotkaniem możesz wypełnić test i sprawdzić swoją wiedzę.

Jeśli chcesz:

  • umieć samodzielnie przygotować i zorganizować imprezę lub inne wydarzenie?
  • lub też jesteś członkiem Sekcji Technicznej w swojej szkole?
  • chcesz rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności w obszarze techniki scenicznej?
  • zależy Ci na tym, by na zajęciach uczyć się z użyciem nowoczesnego sprzętu?
  • wolisz robić coś praktycznie niż wyłącznie przyglądać się z daleka?

Jeśli przynajmniej na jedno pytanie Twoja odpowiedź brzmi TAK, to miejsce jest dla Ciebie. Z myślą o Tobie przygotowaliśmy różne szkolenia dedykowane konkretnym potrzebom z użyciem profesjonalnego sprzętu.

Chcesz otrzymać certyfikat po zajęciach?

Nie ma problemu, warunkiem będzie rozwiązanie testu i uzyskanie odpowiedniego wyniku.

Zajęcia z nagłośnienia – nauka obsługi konsolety cyfrowej. 

1) Oświetlenie – rozświetl świat wokół siebie

Zapoznasz się z podstawami oświetlenia – rozróżnianiem przewodów, zasadami podłączania i organizacji pracy. Dowiesz się jak obsługiwać konsoletę cyfrową i analogową, a także nauczysz się czytać rider techniczny oświetlenia niezbędny do organizacji danej imprezy.

2) Nagłośnienie – wyraźnie i bez szumów

W czasie zajęć poznasz podstawowe zasady organizacji pracy ze sprzętem nagłośnieniowym, jego ustawianie, montowanie i dostosowywanie do akustyki pomieszczenia. Dowiesz się w jaki sposób połączyć urządzenia, a także czym kierować się dobierając różne mikrofony.

3) Realizacja streamingu

Jeśli chcesz wiedzieć jak z nagranych przez Ciebie filmików stworzyć dzieło, które zachwyci innych, to na tych zajęciach na pewno nie zaznasz nudy. Pokazujemy jak z korzystając z dwóch najpopularniejszych programów. Dowiesz się jak obrabiać zebrany materiał i poprawiać jego niedoskonałości, uczymy jak z użyciem 5 klawiszy dodać do filmu belkę z napisem, zamieścić rozmowę czy prezentację lub arkusz.

Transport kolejowy

Dla miłośnika jak i sympatyka… słowem dla każdego ucznia szkoły średniej, który wie, że kolej to nie tylko metal, ale także wyjątkowa pasja. Czekamy na Ciebie na spotkaniach prowadzonych w przyjemnej atmosferze, gdzie możesz z innymi wymienić swoje pomysły i opowiedzieć o przemyśleniach na dany temat. Spotkania są bezpłatne dlatego wystarczy zapisać się i przyjść.

Zrzut z ekranu Edytora scenerii gry TD2

Ucz się szybciej wskaźników i sygnałów kolejowych dzięki naszym tablicom.

1) Tabor kolejowy

Te spotkania od dawna cieszą się nieprzerwanym zainteresowaniem, ponieważ przekazują dużo wiedzy w ciekawy sposób: dowiesz się jak oznacza się pojazdy, w jaki sposób są one zbudowane, jakie statusy na potrzeby zarządzania taborem mogą otrzymywać pojazdy kolejowe. Wreszcie dowiesz się jakie przeglądy i naprawy wykonuje się, by mogły być ciągle w ruchu. Czy lubisz starsze pojazdy czy nowoczesne, na pewno znajdziesz tu sporo nowych informacji dla siebie.

2) Tworzenie scenerii do TD2

Masz w głowie różne pomysły na układy torowe i nie wiesz jak sprawić, by one ożyły? Chcesz zobaczyć jak stworzyć swoją linię kolejową? Zapraszamy, u nas dowiesz się w jaki sposób prawidłowo położyć tory i nasyp, zadbać o właściwą wielkość łuków oraz zelektryfikować linię kolejową. Podczas spotkań stworzymy scenerię tak, by mogła pojawić się w symulatorze Train Driver 2, dzięki czemu będziesz mógł przejechać się i podziwiać efekty pracy.

3) Sygnalizacja kolejowa

Co decyduje kiedy pociągi jeżdżą a kiedy stoją? W jaki sposób rozpoznawać sygnały na semaforach i rozumieć znaczenie wskaźników? Tego wszystkiego dowiesz się na naszych spotkaniach. Przekażemy w jaki sposób dobrze to zapamiętać, a także objaśnimy w jakich sytuacjach stosuje się dany wskaźnik czy sygnał. Dzięki naszym spotkaniom język świata kolei nigdy więcej nie będzie Ci już obcy.

4) Rail modelling – wymodeluj kolej swoich marzeń

Jeśli chcesz wymodelować w programie 3D pojazdy kolejowe swoich marzeń to kliknij tutaj – przeniesiesz się do opisów zajęć z 3D –  tam dowiesz się więcej na temat takich zajęć.