Zajęcia edukacyjne – Uwolnijmy drogi od śmierci

O projekcie

Prędkość zabija – niedostosowanie prędkości do warunków ruchu odpowiada za 41 proc. ofiar śmiertelnych wypadków z winy kierującego i 22 proc. wszystkich wypadków.

Zapraszamy warszawskie szkoły średnie do udziału w projekcie mającym na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz budowanie świadomości młodych kierowców. Fundacja Instytut Edukacyjny Kolej na Ciebie wraz z grupą młodzieżową rozpoczyna akcję edukacyjną skierowaną do szkół średnich – dla uczniów będących kursantami prawa jazdy, osób tuż przed kursem oraz młodych kierowców. Projekt zakłada przekazanie istotnej wiedzy dotyczącej bezpiecznej jazdy oraz promowanie odpowiedzialnego zachowania za kierownicą. Poprzez warsztaty i quiz z nagrodami chcemy zaangażować uczniów w działania mające realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dołączając do naszego projektu, uczniowie będą mieli szansę nie tylko zdobyć cenne informacje na temat bezpiecznej jazdy, ale także aktywnie przyczynić się do tworzenia pozytywnej kultury drogowej w naszym mieście. 

Razem możemy zmienić oblicze naszych dróg i zapewnić sobie oraz innym bezpieczną podróż każdego dnia. Dołączcie do naszej inicjatywy i wspólnie uczmy się, jak być bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego!

 
 

Na dole strony znajdziesz szczegółowy opis zajęć

Zachęcamy do zgłoszenia się do naszego projektu. Aby zgłosić szkołę kliknij przycisk i wypełnić elektroniczny formularz. Koordynator projektu zapozna się z Państwa zgłoszeniem i skontaktuje się na podany adres e-mail. 

Ile to kosztuje? Czy organizator pobiera opłaty?

Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Fundacja Instytut Edukacyjny Kolej na Ciebie nie pobiera żadnych opłat od uczestników ani szkół biorących udział w projekcie. Projekt jest sfinansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach programu Inicjatywy Młodzieżowe.

Dla jakiej grupy wiekowej są te zajęcia?

Zajęcia są przeznaczone dla uczniów szkół średnich – liceów i techników wszystkich klas.

Jakie zagadnienia będą poruszane na zajęciach?

Tematyka zajęć jest związana jest z bezpieczeństwem w ruchu drogowym z perspektywy kierowcy.

Na zajęciach edukacyjnych uczeń:

 • pozna statystyki wypadków drogowych i dowie się, dlaczego odpowiedzialna postawa kierowcy ma znaczenie,

 • dowie się jakie są najczęstsze błędy młodego kierowcy i o tym jak ich unikać,

 • zaznajomi się ze znaczeniem hasła „prędkość zabija” – podczas zajęć pozna znaczenie zwiększonego zagrożenia w przypadku jazdy z większą
  prędkością
  ,

 • dowie się, w jaki sposób właściwie zachować się na drodze podczas manewrów większej wielkości pojazdów. Pozna pojęcie martwego pola i zagrożenia związane z nim.

 • dowie się w jaki sposób powstaje korytarz życia oraz o tym, jakie są nieprawidłowe zachowania w trakcie tworzenia korytarza życia, również podczas jazdy w warunkach miejskich..

Dla ilu osób?

Rekomendujemy, by jednorazowo w zajęciach brało udział nie więcej niż 30 osób.

Ile czasu?

Jedne zajęcia edukacyjne trwają od 70 do 90 minut.

Te zajęcia edukacyjne są prowadzone różnorodnie – w czasie warsztatów:

 • rozmawiamy z uczniami o ich doświadczeniach związanych z tematem,
 • prezentujemy uczniom prezentację na ten temat,
 • prowadzimy prosty quiz umożliwiający sprawdzenie zdobytej wiedzy i otrzymanie nagród oraz gadżetów ufundowanych przez partnerów projektu.

Gdzie i kiedy odbywają się te zajęcia?

Zajęcia odbywają się w szkołach, wyłącznie po wcześniejszej rejestracji poprzez formularz.

Kto prowadzi te zajęcia?

Zajęcia prowadzi kadra fundacji – osoby będące kierowcami pojazdów kat. C i D tj. autobusów i samochodów ciężarowych. Poza głównym prowadzącym zajęcia prowadzą także wolontariusze projektu, w tym pasjonaci tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pobierz informacje o zajęciach edukacyjnych

Aby pobrać dany plik należy kliknąć ikonę obok opisu pliku.

Zajęcia edukacyjne – Uwolnijmy drogi od śmierci.pdf

Zajęcia prowadzi kadra fundacji – osoby będące kierowcami pojazdów kat. C i D tj. autobusów i samochodów ciężarowych. Poza głównym prowadzącym zajęcia prowadzą także wolontariusze projektu, w tym pasjonaci tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym.