Międzyszkolny konkurs „Z inicjatywą w stronę pasażera” wystartował!

Szanowni Państwo!

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym Konkursie „Z inicjatywą w stronę pasażera”. Ideą konkursu jest poszerzanie wiedzy z zakresu wybranych zagadnień obsługi handlowej pasażera oraz Praw Pasażera w transporcie kolejowym. Zapisy do konkursu trwają do 29 kwietnia br. do godz. 16:00.

Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne na stronie internetowej – zakładka „Działalność -> „Konkursy” lub pod linkami:

wersja na komputery: https://kolejnaciebie.pl/pasazer/

wersja na urządzenia mobilne: https://kolejnaciebie.pl/pasazer/m/

Dla kogo?

Adresatami konkursu są uczniowie techników i branżowych szkół I stopnia z terenu województw mazowieckiego i łódzkiego kształcący się na kierunkach branży transportu kolejowego:

  • Technik transportu kolejowego,

  • Technik elektroenergetyk transportu szynowego,

  • Technik budownictwa kolejowego,

  • Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym,

  • Mechanik pojazdów kolejowych.

Konkurs pomaga przyswoić wiedzę z zakresu przedmiotów kolejowych i przekaże Ci cenną wiedzę potrzebną na egzaminach zawodowych – w tym przede wszystkim w egzaminie z kwalifikacji A45 Planowanie i realizacja przewozów kolejowych na kierunku technik transportu kolejowego. Udział w konkursie, oprócz wiedzy daje możliwość zdobycia certyfikatów, które pozwalają na zwiększenie konkurencyjności przyszłego absolwenta na rynku pracy.

W ramach projektu odbywają się warsztaty, które ułatwią zapoznanie z tematyką konkursu oraz będą spotkaniem z pracownikami kolei zajmującymi się zawodowo tematyką konkursu. Dzięki temu opisane w materiałach zagadnienia będą prostsze do zapamiętania, a podczas warsztatów będzie możliwość zadawania pytań i poznania wiedzy wykraczającej poza ramy konkursu. Chcemy, by konkurs był nie tylko narzędziem poszerzania swojego kapitału wiedzy lecz także formą przyjaznej rywalizacji i rozrywki.

Udział w konkursie i warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a do wygrania są atrakcyjne nagrody.